Сторінка музкерівника

У садочку нашім зранку, завзяті,

Чути музику і спів.

Це працюють музиканти

Танцюють і навчають малюків.

Музичні керівники:

Дудка Світлана і Луценко Тетяна

Творчі, енергійні, завзяті,

З ними весело і в будні і свята.

НАШІ МУЗКЕРІВНИКИ:

Луценко Тетяна Григорівна

Освіта: неповна вища

Педагогічний стаж: 44 роки

Тема самоосвіти:  "Формування національної свідомості засобами музики на засадах спадщини С. Русової"

Дудка Світлана Валеріївна

Музичний керівник ІІ категорії

Освіта: вища

Стаж роботи: 28 років

Тема самоосвіти: "Музичні ігри як засіб розвитку творчих здібностей дитини"

Музика, як казка, музика — жива.

І не треба серцю будь-які слова.

В музиці — найвищі ніжні почуття.

В ній любов і туга, та саме життя.

Музика, як море, то штормить, то ні.

Там знаходить серце рятівні вогні.

Музика, як сонце, гріє нам серця,

Їй нема початку і нема кінця.

І чого не зможеш словом досягти,

В музиці розкажеш щиру правду ти.

Музичне заняття в ІІ молодшій групі "Зірочка". Музичний керівник Дудка С.В.

Обмін досвідом. Заняття з дітьми середнього віку "Колобок" на тему : "Подорож маленької краплинки". Музичний керівник Луценко Т.Г.

Обмін досвідом. Заняття з дітьми старшого віку груп "Горобинка", "Сонечко" на тему : "У місті українського танцю". Музичний керівник Дудка С.В.

Обмін досвідом. Заняття з дітьми середнього віку "Колобок" на тему : "Веселі ложки". Музичний керівник Луценко Т.Г.

Музична розвага з дітьми старшого віку "Музика наповнена весною"

Музична розвага "Музика - гармонія душі"

Музика зміцнює здоров'я

"З горбочка на горбочок котиться музичний візочок" - Т.Г.Луценко

"Разом будемо дружити" - С.В.Дудка

свято Осені в старших групах

свято Осені в молодщих групах

Музика зміцнює здоров’я. Здоров’я дітей, його охорона, зміцнення та відновлення – одне з основних завдань педагогів нашого дошкільного закладу. Використання музики як терапевтичного засобу в оздоровчій роботі з дітьми допомагає істотно оптимізувати цей процес. Відомо, що сила музики безмежна. Вона і розвиває, і стимулює розумову діяльність, і виховує естетичний смак, а ще лікує і допомагає зрозуміти себе.

Сьогодні ми хочемо продемонструвати вам використання музики у підтримці та покращення здоров’я дошкільнят. Музичне мистецтво має свою мову – мову звуків та інтонацій. Основні засоби виразності її – мелодія, гармонія, музичний ритм, тембр, динаміка. Музична мова близька до людської мови.

Дослідники С.Мамулов, В.Петрушин, С.Стівенсон з’ясували, що на людину заспокійливо діють такі характеристики музики: середній діапазон гучності звучання, спокійні мелодійні поєднання, спокійні ритми.

Так, під час музичної терапії ми добираємо твори за силою їхньої дії, адже дітям потрібно вміти розслаблятися, так само, як і дорослим, іноді вони бувають дуже напружені фізично і емоційно – це призводить до роздратування та ірраціональної поведінки. Отже, дуже важливо допомагати їм знімати напругу. Під час таких занять діти можуть лягти на килимок, прийняти будь-яку зручну позу. Дозування і темп залежать від віку і настрою дітей у певний момент.

Музика слугує емоційно-звуковим тлом для виконання вправ. Спеціально дібраний музичний супровід – ліричні твори, спокійні мелодії з плавним ритмічним малюнком, не голосним звучанням.

До вашої уваги фрагмент музикотерапії, що сприяє розслабленню, подоланню перевтоми, дратівливості, емоційного збудження, можливості побудувати в уяві приємні образи, оживити приємні спогади, які допоможуть їй зняти напругу, з якого б приводу вона не виникла.

Окрім музики, добре заспокоюють і відновлюють внутрішню рівновагу різноманітні звуки природи. Для прослуховування добираємо скомпоновані фрагменти записів реальних голосів птахів, тварин, які викликають приємні асоціативні відчуття, відтворюють у свідомості зорові, слухові, ароматичні образи природи. Ефективно діють на релаксацію вранішній спів птахів у лісі, звуки морського прибою, голоси дельфінів, чайок тощо. Слухання музики поєднуємо з демонстрацією картин, слайдів, що сприяє яскравішому відтворенню потрібного образу.